Skupinska fotografija predsednice republike s svojci in udeleženci sprejema.

Foto: Jure Makovec/STA

Poklon tistim, ki so za samostojno Slovenijo dali največ

Predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar je v Kristalni dvorani priredila sprejem za svojce padlih pripadnikov Teritorialne obrambe Republike Slovenije, Ministrstva za notranje zadeve Republike Slovenije in civilnih žrtev ter za ranjene v vojni za Slovenijo. V nagovoru je poudarila, da je bila samostojna Slovenija uresničitev dolgoletnih sanj številnih rodov ter rezultat poguma, enotnosti in odločnosti slovenskega naroda.

Datum objave Ljubljana,

Aktivnosti v Sloveniji , Govori

Predsednica je spomnila, da smo pred petintridesetimi leti stopili na pot samostojnosti in »zadihali kot svoboden in suveren narod«. Kot je dejala, so nas v odločilnem trenutku združili »pogum, pripadnost, domoljubje in jasen cilj«, ob tem pa so posebno odgovornost prevzeli pripadnice in pripadniki Teritorialne obrambe, organov za notranje zadeve in Milice ter različnih struktur civilne obrambe in družbe.

»Bili so mame in očetje, hčere in sinovi, sestre in bratje, vnukinje in vnuki, prijateljice in prijatelji, ki so dolžnost do domovine postavili pred lastno varnost, osebne želje in življenjske načrte,« je poudarila predsednica. Svojcem, ranjenim in vsem, ki so prispevali k rojstvu slovenske države, je v imenu Republike Slovenije izrazila iskreno hvaležnost, globoko spoštovanje in poklon: »Naša skupna dolžnost je, da ohranjamo večni spomin na ta prelomni čas naše državnosti in na izjemne ljudi, ki so s svojo odločnostjo, predanostjo in žrtvami omogočili nastanek samostojne Slovenije.«

Isklanik